To ogromny potencjał, dlatego też YouTube udostępnił właśnie możliwość transmisji na żywo z urządzeń mobilnych. Wielu z Was stwierdzi zapewne, że to żadna nowość, bo podobne rozwiązanie było zastosowane już wcześniej. Owszem, ale w tym przypadku warto zwrócić uwagę na kilka istotnych różnic. Do tej pory omawiana opcja była dostępna dla tych, których konta na portalu YouTube posiadają przynajmniej 10 000 subskrypcji, tym razem YouTube nie narzuca takiego ograniczenia swoim Twórcom, czyli YouTuberom.
Dodatkowo daje także możliwość skorzystania z takich opcji jak:
– rozmowa z widzami na czacie na żywo w czasie rzeczywistym;
– zapisywanie filmu na kanale po zakończeniu transmisji;
– powiadomienie użytkowników o kolejnej transmisji;
– narzędzia do zarabiania na reklamach i nie tylko.
Czy to oznacza, że każdy może stać się dzisiaj popularnym YouTuberem? Pokusa jest ogromna, ponieważ w opinii większości jest to praca lekka i przyjemna, a przede wszystkim doskonale płatna.
Nie ma jednak co ukrywać, żeby stać się drugim SA Wardega, którego na co dzień śledzi 3,5 miliona osób, trzeba mieć doskonały pomysł na siebie i treści, które chce się zaprezentować światu, a świat się nimi zainteresuje. Tylko wtedy można marzyć o podobnej liczbie wyświetleń filmów, które łącznie mogą osiągnąć nawet 700 milionów odtworzeń.
Taka liczba upoważni Was do myślenia o dużych pieniądzach z tego tytułu. Średni zarobek YouTubera w Polsce to ponad 9000 złotych miesięcznie…
Czy w związku z tym czeka nas kolejny boom? Zapewne tak, ale to pozwoli na jeszcze większy i szybszy rozwój tego rynku!